Slovo „vizualizace“ někdy vyvolává obrazy nových věkových guru, které učí esoterické techniky pro osobní osvícení a „přitahuje“, co chcete do svého života. To způsobí, že se mnoho typů založených na důkazech posmívá. Hromady výzkumu však ukázaly, že mentální snímky (aka „vizualizace“) mohou zlepšit výkon. Nejnovější studie naznačuje, že určitý typ mentálních snímků může také zvýšit vaše olympijské šampiony síly a profesionální sportovci používali vizualizaci a mentální zkušební techniky po celá desetiletí. Notonly je vizualizace Jednou Mistrovství světa ve fotbale Dres z nejvíce přijímaných technik ve sportovní psychologii, je podporována vědeckým výzkumem.

Mnoho lidí však zůstává skeptických.

Někteří lidé souhlasí s tím, že mentální zkouška by mohla zlepšit specifické dovednosti, jako je golfový švih nebo basketbalový hod, ale ptají se, zda by vás to mohlo posílit, zvýšit růst svalů nebo pomoci zhubnout.

Nová studie Bayer 04 Leverkusen Dres zveřejněná v časopise Journal of Ferw and Condition Research naznačuje, že mentální snímky vás mohou posílit. Tato studie také začíná vysvětlovat, jak mentální snímky funguje na neurologické úrovni…

Šestidenního experimentu se zúčastnilo dvacet dva studentů sportu s průměrným věkem asi 20 let. Před studií předtím žádný neudělal mentální snímky. Studenti byli rozděleni do kontrolní skupiny a do skupiny mentálních zkušeností.

Cílem bylo zjistit, zda mentální snímky mohou zvýšit lis a sílu lisů nohou.

Každý účastník dostal velmi specifické pokyny, jak provádět mentální snímky. Během období odpočinku mezi sadami měli živě myslet na pohyb cvičení a svalové kontrakce generované z každého opakování.

Po 12 tréninkách skupina mentálních snímků výrazně zvýšila svou sílu více než kontrolní skupina, zejména v dolním těle (lis nohou).

Vědci dospěli k závěru:

„Výsledky poskytly důkaz, že mentální snímky přispěly ke zlepšení síly svalů nohou bez makroskopické strukturální změny“

Říkali, že doba trvání studie nebyla dostatečně dlouhá, že došlo k jakémukoli velkému zvýšení velikosti svalů, takže připisovali nárůst síly na morfologické adaptace.

Ve vědě o cvičení je dobře známo, že získávání síly se vyskytuje ze změn nejen ve svalových vláknech a okolních tkáních, ale v nervovém systému.

To nám dává stopy o tom, jak funguje mentální snímky.

Jednoduše řečeno, techniky mentálního tréninku (protože pracují s vaším mozkem/nervovým systémem – jak název napovídá), mohou vyvolat některé ze stejných neurologických adaptací, ke kterým dochází z tělesného tréninku.

Mentální snímky zřejmě mohou zvýšit synchronizaci motorických jednotek ve svalech a mají velké odpovídající kortikální oblasti v kortexu primárního mortoru.

Existují také psychologické výhody, jako je zvýšená Racing Club de Avellaneda Dres motivace, zlepšené zaměření během souboru, zlepšení techniky, větší důvěra a menší obavy nebo úzkost. Ale zjevně je toho víc než jen „psychika“.

Tady je něco jiného zajímavého. Vědci dokonce navrhli, že mentální snímky by mohly snížit ztrátu síly, když jsou sportovci kvůli zranění neaktivní.

Tato nedávná studie je praktická, protože nám dává jednu konkrétní techniku, kterou můžete použít na další trénink: živě si pomyslete na úspěšný výtah pro nadcházející sadu, když spočíváte mezi sadami.

Poznámka: Je důležité mentálně vidět (vizualizovat) cvičení a mentálně „cítit“ svalovou kontrakci. To je multisenzorické-vizuální i kinestetické.

V některých mých předchozích článcích jsem hovořil o tréninku hustoty a tréninku na superset jako vynikající techniky pro zaneprázdněné lidi, protože tyto metody snižují intervaly odpočinku, což zvyšuje efektivní cvičení.

Ale zbytek času mezi těžkými sadami nemusí být promarněn – nyní víte, co s tím časem dělat …

Místo chatování s kamarády z tělocvičny nebo vyřazení atraktivních těl v tělocvičně můžete mentálně nacvičovat další sadu … a užívat si následné nárůst síly.

Další informace naleznete na adrese www.burnthefat.com

————————-O autorovi:

Tom Venuto je celoživotní přírodní kulturista, osobní trenér, majitel tělocvičny, spisovatel na volné noze a autor Burn the Fat, krmí svaly: tajemství spalování tuků nejlepších kulturistů a fitness modelů na světě. Tom má písemný 140 článků a byl uveden v časopise Iron Man Magazine, přirozené kulturistice, svalnatý vývoj, svalový zil, cvičení pro muže a cvičení mužů. Tom je odborníkem na ztrátu tuků pro global-fitness.com a editor výživy pro FemaleMuscle.com a jeho články jsou často uváděny na doslova desítkách dalších webových stránek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.