Studie zvířat: tuk v dětství? Slabé svaly na celý život, staví studie zvířat

Lékaři se obávají rostoucího počtu chlapa a žen, které budou vyžadovat lékařskou péči ve stáří. Všichni žijeme déle, stejně jako v důsledku toho Alzheimerova, sarkopenie, diabetes a osteoporóza manipulují s epidemickými proporcemi. Vědci v Joslin Diabetes Center v USA zveřejnili výzkumnou studii na zvířatech, která naznačuje, že počet starších lidí se slabými svaly pravděpodobně poroste mnohem více, než jsme očekávali.

Vědci provedli experimenty s myšími. Poskytli některé očekávané ženy typické jídlo [C] a také podcenily ostatní [UN]. Poté, co se mladí narodili a byli odstaveni, jim bylo poskytnuto buď běžné jídlo, včetně přibližně 20 procent energie pocházející z tuku, nebo vysokotučný dietní plán, včetně 60 procent energie pocházející z tuku. Myši skončily tuk, když krmily mastnou stravu.

Po třech týdnech vědci počítali počet kmenových buněk ve svalech myší. Kmenové buňky nejsou součástí tkáně svalové hmoty, jsou však stále schopny dělit, po kterých napsají svalové hmotnostní buňky, které pak skončily jako součást tkáně svalové hmoty. Fyzické cvičení, anabolické hormony a také závažné poškození tkáně svalové hmoty, všechny stimulují dělení kmenových buněk.

Vědci zjistili, že potomky nedostatečných žen měly méně kmenových buněk. To nebylo neočekávané. Vědci však rovněž zjistili, že nadměrné požitky po narození mělo stejný dopad – stejně jako to bylo neočekávané. Přeskočené myši měly ve svalech o 27 procent méně kmenových buněk než zvířata, Sanfrecce Hiroshima Dres která byla poskytnuta rutinní chow.

Vědci Real Betis Balompie Dres poškodili tkáň svalové hmoty ve svých laboratorních zvířatech Gamba Osaka Dres tím, že ji podrobili velmi nízkým teplotám. Poté se podívali na tkáně o tři dny později, aby přesně viděli, jak dobře se vzpamatovali. U myší, jejichž maminky měly dostatečné k jídlu, nadměrné útěky minimalizovalo hojení o 42 procent. Léčitelná schopnost potomků podviných maminek byla o 64 procent méně.

„Takové snížení počtu svalových hmot kmenových buněk a funkce mohou přispět ke změnám svalové hmoty a struktuře těla spojené s vývojově zprostředkovaným nebezpečím pro onemocnění dospělých“, píšou vědci.

Odstraňuje se, že odkazují na zvyšování počtu dětí, které jsou stejně tlusté. Zdá se pravděpodobné, že tyto děti ve vyšším věku mohou ztratit hmotnost svalové hmoty i výdrž mnohem rychleji, stejně jako výsledek vyžaduje mnohem více pomoci.

Ve spoustě zakládání zemí je také navýšení. V těchto zemích jsou nedostatečné a nadměrné kroky ruku v ruce – a také pro tyto země jsou spojení, které Američané odhalili, ještě mnohem znepokojivější.

Zdroj:
Kmenové buňky dev. 2011 říjen; 20 (10): 1763-9.

Leave a Reply

Your email address will not be published.