borůvky mohou bránit postupu tukových buněk

ScienceDaily-Výhody využití borůvek byly prokázány v řadě výživových studií, což je mnohem konkrétnější výhody pro ochranu proti kardionu pocházející z jejich vysokého obsahu polyfenolu. Borůvky ukázaly, že budoucí mít pozitivní dopad na cokoli od stárnutí po metabolický syndrom. Nedávno se výzkumný pracovník z Texasské ženské univerzity (TWU) v Dentonu v TX podíval na to, zda by borůvky mohly hrát funkci při minimalizaci jedné z největších zdravotních a wellness výzev na světě: obezita.

Shiwani Moghe, MS, absolventka na Francouzská fotbalová reprezentace Dres TWU, se rozhodla prozkoumat, zda borůvkové polyfenoly hrají funkci v diferenciaci adipocytů, proces, ve kterém poměrně nespecializovaná buňka získává specializované rysy adipocytu, zvířecí tkáňové buňky specializované na syntézu specializované na syntézu stejně jako skladování tuku. Ukázalo se, že rostlinné polyfenoly bojují proti adipogenezi, což je pokrok tukových buněk, a také způsobuje lipolýzu, což je rozpad lipidů/tuků.

“Chtěl jsem zjistit, zda by využití borůvkových polyfenolů mohlo bránit obezitě v molekulárním stádiu,” uvedl Moghe. Výzkumná studie byla provedena v tkáňových kulturách odebraných od myší. Polyfenoly Vissel Kobe Dres vykazovaly potlačení diferenciace adipocytů závislé na dávce. Lipidový materiál ve skupině s řízením byl podstatně vyšší než materiál tkáně poskytoval Senegalská fotbalová reprezentace Dres tři dávky borůvkových polyfenolů. Největší dávka borůvkových polyfenolů přinesla 73% pokles lipidů; Nejnižší dávka vykazovala 27% pokles.

„Stále vyžadujeme testování této dávky u lidí, abychom se ujistili, že neexistují žádné nepříznivé účinky, a také zjistit, zda jsou dávky stejně účinné. Toto je rostoucí oblast výzkumu. Zjištění nejlepší dávky pro lidi bude důležité, “uvedl Moghe. “Slib je tu pro borůvky, které pomáhají minimalizovat tukovou tkáň z vývoje v těle.”

Tyto předběžné výsledky přispívají mnohem více produkty k seznamu výhod prádelny spojených s borůvkami, u nichž se již ukázalo, že zmírňují zdravotní a wellness podmínky, jako je kardiovaskulární onemocnění, jakož i metabolický syndrom.

Moghe poskytla svou výzkumnou studii na experimentální biologii 2011, která uspokojila Americkou společnost pro výživu 10. dubna.

Zdroj příběhu:
Výše uvedený příběh je přetištěn (s redakčními úpravami zaměstnanců ScienceDaily) z materiálů dodávaných Federací amerických společností pro experimentální biologii pomocí Eurekalert!, Služby AAAS.

Leave a Reply

Your email address will not be published.